157AVG063MGBJ
157AVG063MGBJ Cornell Dubilier Knowles
AVG.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM POLY 150UF 20% 63V TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 28mOhm
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 0.532" (13.50mm)
Capacitance: 150 µF
Voltage - Rated: 63 V
Ripple Current @ Low Frequency: 127.5 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.55 A @ 100 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details 157AVG063MGBJ Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM POLY 150UF 20% 63V TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 28mOhm, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 0.532" (13.50mm), Capacitance: 150 µF, Voltage - Rated: 63 V, Ripple Current @ Low Frequency: 127.5 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.55 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote 157AVG063MGBJ
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
157AVG063MGBJ 157AVG063MGBJ Hersteller : CDE / Illinois Capacitor AVG.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 150uF 63V 20% tol. POLYMER