157BPA025M
157BPA025M Cornell Dubilier Knowles
BPA.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 150UF 20% 25V AXIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Axial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia x 0.748" L (10.00mm x 19.00mm)
Polarization: Bi-Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: Audio
ESR (Equivalent Series Resistance): 2.211Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Capacitance: 150 µF
Voltage - Rated: 25 V
Ripple Current @ Low Frequency: 320 mA @ 120 Hz
auf Bestellung 3856 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 157BPA025M Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 150UF 20% 25V AXIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Axial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia x 0.748" L (10.00mm x 19.00mm), Polarization: Bi-Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: Audio, ESR (Equivalent Series Resistance): 2.211Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Capacitance: 150 µF, Voltage - Rated: 25 V, Ripple Current @ Low Frequency: 320 mA @ 120 Hz.
Weitere Produktangebote 157BPA025M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
157BPA025M 157BPA025M Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor BPA.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Axial Leaded 150uF 25V 20% tol. ELECTROLYTIC