157CKH100M
157CKH100M Cornell Dubilier - CDE
CKH_CKE.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 150uF 100V 20%
auf Bestellung 1124 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 157CKH100M Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 150UF 20% 100V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 884mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 150 µF, Voltage - Rated: 100 V, Ripple Current @ Low Frequency: 410 mA @ 120 Hz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
157CKH100M 157CKH100M Hersteller : Cornell Dubilier Knowles CKH_CKE.pdf Description: CAP ALUM 150UF 20% 100V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 884mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 150 µF
Voltage - Rated: 100 V
Ripple Current @ Low Frequency: 410 mA @ 120 Hz
auf Bestellung 3174 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 9
157CKH100M 157CKH100M Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) CKH_CKE.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 150uF 100V 20%
Mindestbestellmenge: 2
157CKH100M 157CKH100M Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor CKH_CKE.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 150uF 100V 20%