158CKS010M
158CKS010M Cornell Dubilier - CDE
CKR_CKS.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 1500uF 10V 20% tol ELECTROLYTIC
auf Bestellung 389 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 158CKS010M Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 1500UF 20% 10V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: Bypass, Decoupling, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 243.2mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.689" (17.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 1500 µF, Voltage - Rated: 10 V, Ripple Current @ Low Frequency: 875 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.225 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
158CKS010M 158CKS010M Hersteller : Cornell Dubilier Knowles CKR_CKS.pdf Description: CAP ALUM 1500UF 20% 10V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: Bypass, Decoupling
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 243.2mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.689" (17.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1500 µF
Voltage - Rated: 10 V
Ripple Current @ Low Frequency: 875 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.225 A @ 100 kHz
auf Bestellung 3552 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 16
158CKS010M 158CKS010M Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) CKR_CKS-2944668.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 1500uF 10V 20% tol ELECTROLYTIC
Produkt ist nicht verfügbar
158CKS010M 158CKS010M Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor CKR_CKS.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 1500uF 10V 20% tol ELECTROLYTIC