159LBA050M2EG
159LBA050M2EG Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
LBA.pdf
Hersteller: Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 15000uF 50V 20%
auf Bestellung 85 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 159LBA050M2EG Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
Description: CAP ALUM 15000UF 20% 50V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 38.68mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.772" (45.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 15000 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 5.9 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 7.375 A @ 10 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
159LBA050M2EG 159LBA050M2EG Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor LBA.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 15000uF 50V 20%
auf Bestellung 82 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
159LBA050M2EG 159LBA050M2EG Hersteller : Cornell Dubilier - CDE LBA.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 15000uF 50V 20%
auf Bestellung 85 Stücke:
159LBA050M2EG 159LBA050M2EG Hersteller : Cornell Dubilier Knowles LBA.pdf Description: CAP ALUM 15000UF 20% 50V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 38.68mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.772" (45.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 15000 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 5.9 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 7.375 A @ 10 kHz
auf Bestellung 962 Stücke:
159LBA050M2EG 159LBA050M2EG Hersteller : Illinois Capacitor / CDE LBA%20series-553000.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 15000uF 50V 20%