15BJ6-5AH
15BJ6-5AH Eaton - Electronics Division
15BJ_High_Reliability_DS.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 6.5VWM UNI
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 134A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 6.5V
Supplier Device Package: SMBF
Unidirectional Channels: 1
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 7.22V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 11.2V
Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW)
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Produktbewertung abgeben
Technische Details 15BJ6-5AH Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 6.5VWM UNI, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-221AA, SMB Flat Leads, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 134A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 6.5V, Supplier Device Package: SMBF, Unidirectional Channels: 1, Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 7.22V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 11.2V, Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW), Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.