15CLE-300E Eaton - Bussmann Electrical Division
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE CARTRIDGE 300A 15.5KVAC
Packaging: Bulk
Package / Case: Cartridge, Non-Standard
Size / Dimension: 3.000" Dia x 23.900" L (76.20mm x 607.06mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 300A
Produktbewertung abgeben
Technische Details 15CLE-300E Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE CARTRIDGE 300A 15.5KVAC, Packaging: Bulk, Package / Case: Cartridge, Non-Standard, Size / Dimension: 3.000" Dia x 23.900" L (76.20mm x 607.06mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 300A, Mounting Type: Requires Holder, Applications: Transformer Protection, Approval Agency: UL, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 63kA, Voltage Rating - AC: 15.5 kVAC.
Weitere Produktangebote 15CLE-300E
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
15CLE-300E 15CLE-300E Hersteller : Bussmann / Eaton bus-ele-ds-10353-mv-fuses-e-rated-15-5kv-875824.pdf Cartridge Fuses 15.5kV 300A