15KP220A
15KP220A Eaton - Electronics Division
eaton-15kpe-tvs-diode-power-esd-suppressor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 220VWM 352.5VC AXIAL
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Axial
Mounting Type: Through Hole
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Applications: Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 42.8A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 220V
Supplier Device Package: Axial
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 246V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 352.5V
Power - Peak Pulse: 15000W (15kW)
Produktbewertung abgeben
Technische Details 15KP220A Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 220VWM 352.5VC AXIAL, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 42.8A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 220V, Supplier Device Package: Axial, Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 246V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 352.5V, Power - Peak Pulse: 15000W (15kW), Power Line Protection: No.