15KPE170CA
15KPE170CA Eaton - Electronics Division
eaton-15kpe-tvs-diode-power-esd-suppressor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 170VWM 272.7VC AXIAL
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Axial
Mounting Type: Through Hole
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Applications: Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 55.4A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 170V
Supplier Device Package: Axial
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 189V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 272.7V
Power - Peak Pulse: 15000W (15kW)
Power Line Protection: No
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 15KPE170CA Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 170VWM 272.7VC AXIAL, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 55.4A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 170V, Supplier Device Package: Axial, Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 189V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 272.7V, Power - Peak Pulse: 15000W (15kW), Power Line Protection: No.
Weitere Produktangebote 15KPE170CA
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
15KPE170CA 15KPE170CA Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_15kpe_tvs_diode_power_esd_suppressor_data_sh-1953498.pdf ESD Suppressors / TVS Diodes TVS 15KP 170V BI