15KPE43A
15KPE43A Eaton - Electronics Division
eaton-15kpe-tvs-diode-power-esd-suppressor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 43VWM 69.8VC AXIAL
Packaging: Tape & Box (TB)
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Applications: Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 216.3A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 43V
Supplier Device Package: Axial
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 47.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 69.8V
Power - Peak Pulse: 15000W (15kW)
Power Line Protection: No
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 15KPE43A Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 43VWM 69.8VC AXIAL, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 216.3A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 43V, Supplier Device Package: Axial, Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 47.8V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 69.8V, Power - Peak Pulse: 15000W (15kW), Power Line Protection: No.
Weitere Produktangebote 15KPE43A
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
15KPE43A 15KPE43A Hersteller : Eaton Electronics eaton_15kpe_tvs_diode_power_esd_suppressor_data_sh-1953498.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes TVS 15KP 43V UNI