Produkte > ENCODER PRODUCTS COMPANY > 15S-19M6-0500NV1ROC-M00
15S-19M6-0500NV1ROC-M00
15S-19M6-0500NV1ROC-M00 Encoder Products Company
datasheet_model-15s.pdf?hsLang=en
Hersteller: Encoder Products Company
Description: 1.5" DIA INCREMENTAL ENCODER 1/4
Termination Style: Cable
Voltage - Supply: 5V ~ 28V
Encoder Type: Incremental
Detent: No
Pulses per Revolution: 500
Produktbewertung abgeben
Technische Details 15S-19M6-0500NV1ROC-M00 Encoder Products Company
Description: 1.5" DIA INCREMENTAL ENCODER 1/4, Packaging: Box, Output Type: Open Collector, Mounting Type: Servo Mount, Orientation: User Selectable, Termination Style: Cable, Voltage - Supply: 5V ~ 28V, Encoder Type: Incremental, Detent: No, Pulses per Revolution: 500, Actuator Type: Shaft, Built in Switch: No, Rotational Life (Cycles Min): 12b, Part Status: Active, DigiKey Programmable: Not Verified.