Produkte > ENCODER PRODUCTS COMPANY > 15T-14SA-8192NV1RHV-M00
15T-14SA-8192NV1RHV-M00
15T-14SA-8192NV1RHV-M00 Encoder Products Company
datasheet_model-15th.pdf?hsLang=en
Hersteller: Encoder Products Company
Description: 1.5" DIA INCREMENTAL ENCODER 8MM
Packaging: Box
Output Type: Quadrature Line Driver with Index (Incremental)
Termination Style: Cable
Voltage - Supply: 5V ~ 28V
Encoder Type: Incremental
Detent: No
Pulses per Revolution: 8192
Actuator Type: 10mm Open Center
Produktbewertung abgeben
Technische Details 15T-14SA-8192NV1RHV-M00 Encoder Products Company
Description: 1.5" DIA INCREMENTAL ENCODER 8MM, Packaging: Box, Output Type: Quadrature Line Driver with Index (Incremental), Mounting Type: Chassis Mount, Motors, Orientation: User Selectable, Termination Style: Cable, Voltage - Supply: 5V ~ 28V, Encoder Type: Incremental, Detent: No, Pulses per Revolution: 8192, Actuator Type: 10mm Open Center, Built in Switch: No, Part Status: Active, DigiKey Programmable: Not Verified.