160103K1000F-F
160103K1000F-F Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
160.pdf
Hersteller: Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
Film Capacitors 0.01uF 1kV 10%
auf Bestellung 381 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 160103K1000F-F Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
Description: CAP FILM 10000PF 10% 1KVDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 250V, Voltage Rating - DC: 1000V (1kV), Height - Seated (Max): 0.433" (11.00mm), Capacitance: 10000 pF, Size / Dimension: 0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
160103K1000F-F 160103K1000F-F Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 160.pdf Film Capacitors 0.01uF 1kV 10%
auf Bestellung 381 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
160103K1000F-F 160103K1000F-F Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 160.pdf Description: CAP FILM 10000PF 10% 1KVDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC: 250V
Voltage Rating - DC: 1000V (1kV)
Height - Seated (Max): 0.433" (11.00mm)
Capacitance: 10000 pF
Size / Dimension: 0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
auf Bestellung 1934 Stücke:
Mindestbestellmenge: 7
160103K1000F-F 160103K1000F-F Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 160.pdf Film Capacitors 0.01uF 1kV 10%