160105K400Q-F
160105K400Q-F Cornell Dubilier Knowles
160.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 1UF 10% 400VDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC: 200V
Voltage Rating - DC: 400V
Height - Seated (Max): 0.886" (22.50mm)
Capacitance: 1 µF
Size / Dimension: 1.260" L x 0.512" W (32.00mm x 13.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 160105K400Q-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 1UF 10% 400VDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 200V, Voltage Rating - DC: 400V, Height - Seated (Max): 0.886" (22.50mm), Capacitance: 1 µF, Size / Dimension: 1.260" L x 0.512" W (32.00mm x 13.00mm).
Weitere Produktangebote 160105K400Q-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
160105K400Q-F 160105K400Q-F Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 160.pdf Film Capacitors 1uF 400V 10%