160153J1000F-F
160153J1000F-F Cornell Dubilier Knowles
160.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.015UF 5% 1KVDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC: 250V
Voltage Rating - DC: 1000V (1kV)
Height - Seated (Max): 0.472" (12.00mm)
Capacitance: 0.015 µF
Size / Dimension: 0.709" L x 0.236" W (18.00mm x 6.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 160153J1000F-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.015UF 5% 1KVDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 250V, Voltage Rating - DC: 1000V (1kV), Height - Seated (Max): 0.472" (12.00mm), Capacitance: 0.015 µF, Size / Dimension: 0.709" L x 0.236" W (18.00mm x 6.00mm).
Weitere Produktangebote 160153J1000F-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
160153J1000F-F 160153J1000F-F Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 160.pdf Film Capacitors 0.015uF 1000V 5%
Produkt ist nicht verfügbar
160153J1000F-F 160153J1000F-F Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) 160.pdf Film Capacitors 0.015uF 1000V 5%