160155J100M-F
160155J100M-F Cornell Dubilier Knowles
160.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 1.5UF 5% 100VDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC: 63V
Voltage Rating - DC: 100V
Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1.5 µF
Size / Dimension: 1.043" L x 0.276" W (26.50mm x 7.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 160155J100M-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 1.5UF 5% 100VDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 63V, Voltage Rating - DC: 100V, Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 1.5 µF, Size / Dimension: 1.043" L x 0.276" W (26.50mm x 7.00mm).
Weitere Produktangebote 160155J100M-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
160155J100M-F 160155J100M-F Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 160.pdf Film Capacitors 1.5uF 100V 5%