160155K63F-F
160155K63F-F Cornell Dubilier Knowles
160.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 1.5UF 10% 63VDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC: 40V
Voltage Rating - DC: 63V
Height - Seated (Max): 0.472" (12.00mm)
Capacitance: 1.5 µF
Size / Dimension: 0.709" L x 0.236" W (18.00mm x 6.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details 160155K63F-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 1.5UF 10% 63VDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 40V, Voltage Rating - DC: 63V, Height - Seated (Max): 0.472" (12.00mm), Capacitance: 1.5 µF, Size / Dimension: 0.709" L x 0.236" W (18.00mm x 6.00mm).