160184K630N-F
160184K630N-F Cornell Dubilier Knowles
160.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.18UF 10% 630VDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC: 220V
Voltage Rating - DC: 630V
Height - Seated (Max): 0.669" (17.00mm)
Capacitance: 0.18 µF
Size / Dimension: 1.043" L x 0.335" W (26.50mm x 8.50mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details 160184K630N-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.18UF 10% 630VDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 220V, Voltage Rating - DC: 630V, Height - Seated (Max): 0.669" (17.00mm), Capacitance: 0.18 µF, Size / Dimension: 1.043" L x 0.335" W (26.50mm x 8.50mm).
Weitere Produktangebote 160184K630N-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
160184K630N-F 160184K630N-F Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) 160.pdf Film Capacitors 0.18uF 630V 10%