160224J400L-F
160224J400L-F Cornell Dubilier Knowles
160.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.22UF 5% 400VDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC: 200V
Voltage Rating - DC: 400V
Height - Seated (Max): 0.591" (15.00mm)
Capacitance: 0.22 µF
Size / Dimension: 1.043" L x 0.236" W (26.50mm x 6.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 160224J400L-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.22UF 5% 400VDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 200V, Voltage Rating - DC: 400V, Height - Seated (Max): 0.591" (15.00mm), Capacitance: 0.22 µF, Size / Dimension: 1.043" L x 0.236" W (26.50mm x 6.00mm).
Weitere Produktangebote 160224J400L-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
160224J400L-F 160224J400L-F Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 160.pdf Film Capacitors 0.22uF 400V 5%
Produkt ist nicht verfügbar
160224J400L-F 160224J400L-F Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 160.pdf Film Capacitors 0.22uF 400V 5%