160225K100N-F
160225K100N-F Cornell Dubilier Knowles
160.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 2.2UF 10% 100VDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC: 63V
Voltage Rating - DC: 100V
Height - Seated (Max): 0.669" (17.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 2.2 µF
Size / Dimension: 1.043" L x 0.335" W (26.50mm x 8.50mm)
auf Bestellung 985 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 160225K100N-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 2.2UF 10% 100VDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 63V, Voltage Rating - DC: 100V, Height - Seated (Max): 0.669" (17.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 2.2 µF, Size / Dimension: 1.043" L x 0.335" W (26.50mm x 8.50mm).
Weitere Produktangebote 160225K100N-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
160225K100N-F 160225K100N-F Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 160.pdf Film Capacitors 2.2uF 100V 10%
Produkt ist nicht verfügbar
160225K100N-F 160225K100N-F Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 160.pdf Film Capacitors 2.2uF 100V 10%