160274K400M-F
160274K400M-F Cornell Dubilier Knowles
160.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.27UF 10% 400VDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC: 200V
Voltage Rating - DC: 400V
Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.27 µF
Size / Dimension: 1.043" L x 0.276" W (26.50mm x 7.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details 160274K400M-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.27UF 10% 400VDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 200V, Voltage Rating - DC: 400V, Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.27 µF, Size / Dimension: 1.043" L x 0.276" W (26.50mm x 7.00mm).
Weitere Produktangebote 160274K400M-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
160274K400M-F 160274K400M-F Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 160-3081867.pdf Film Capacitors 0.27uF 400V 10%