160332J1000C-F
160332J1000C-F Cornell Dubilier Knowles
160.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 3300PF 5% 1KVDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC: 250V
Voltage Rating - DC: 1000V (1kV)
Height - Seated (Max): 0.374" (9.50mm)
Capacitance: 3300 pF
Size / Dimension: 0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 160332J1000C-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 3300PF 5% 1KVDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 250V, Voltage Rating - DC: 1000V (1kV), Height - Seated (Max): 0.374" (9.50mm), Capacitance: 3300 pF, Size / Dimension: 0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm).
Weitere Produktangebote 160332J1000C-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
160332J1000C-F 160332J1000C-F Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 160.pdf Film Capacitors 0.0033uF 1000V 5%