160475K250R-F
160475K250R-F Cornell Dubilier Knowles
160.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 4.7UF 10% 250VDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC: 160V
Voltage Rating - DC: 250V
Height - Seated (Max): 1.181" (30.00mm)
Capacitance: 4.7 µF
Size / Dimension: 1.260" L x 0.591" W (32.00mm x 15.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details 160475K250R-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 4.7UF 10% 250VDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 160V, Voltage Rating - DC: 250V, Height - Seated (Max): 1.181" (30.00mm), Capacitance: 4.7 µF, Size / Dimension: 1.260" L x 0.591" W (32.00mm x 15.00mm).