160564J250M-F
160564J250M-F Cornell Dubilier Knowles
160.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.56UF 5% 250VDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC: 160V
Voltage Rating - DC: 250V
Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm)
Capacitance: 0.56 µF
Size / Dimension: 1.043" L x 0.276" W (26.50mm x 7.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details 160564J250M-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.56UF 5% 250VDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 160V, Voltage Rating - DC: 250V, Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm), Capacitance: 0.56 µF, Size / Dimension: 1.043" L x 0.276" W (26.50mm x 7.00mm).
Weitere Produktangebote 160564J250M-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
160564J250M-F 160564J250M-F Hersteller : Cornell Dubilier - CDE CDUB_S_A0011843345_1-2540253.pdf Film Capacitors 0.56uF 250V 5%
Produkt ist nicht verfügbar
160564J250M-F 160564J250M-F Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 160.pdf Film Capacitors 0.56uF 250V 5%