Produkte > MINEBEAMITSUMI > 1606KL04WB40L00
1606KL04WB40L00
1606KL04WB40L00 MinebeaMitsumi
1606kl-04w-b40-l00.pdf
Hersteller: MinebeaMitsumi
DC Fan Axial Ball Bearing 12V 10.2V to 13.8V 7CFM 31dB 40 X 40 X 15mm
auf Bestellung 143 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1606KL04WB40L00 MinebeaMitsumi
Description: FAN AXIAL 40X15MM 12VDC WIRE, Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 12VDC, Size / Dimension: Square - 40mm L x 40mm H, Bearing Type: Ball, RPM: 7000 RPM, Air Flow: 7.0 CFM (0.196m³/min), Width: 15.00mm, Weight: 0.044 lb (19.96 g), Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C), Termination: 2 Wire Leads, Approval Agency: CE, CSA, UL, VDE, Fan Type: Tubeaxial, Noise: 31.0dB, Static Pressure: 0.189 in H2O (47.1 Pa), Power (Watts): 900 mW.
Weitere Produktangebote 1606KL04WB40L00
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1606KL-04W-B40-L00 1606KL-04W-B40-L00 Hersteller : NMB Technologies Corporation 1606kl.pdf Description: FAN AXIAL 40X15MM 12VDC WIRE
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 12VDC
Size / Dimension: Square - 40mm L x 40mm H
Bearing Type: Ball
RPM: 7000 RPM
Air Flow: 7.0 CFM (0.196m³/min)
Width: 15.00mm
Weight: 0.044 lb (19.96 g)
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Termination: 2 Wire Leads
Approval Agency: CE, CSA, UL, VDE
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 31.0dB
Static Pressure: 0.189 in H2O (47.1 Pa)
Power (Watts): 900 mW