160NHG00B-660
160NHG00B-660 Eaton - Bussmann Electrical Division
skuPage.160NHG00B-660.pdf
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: NH FUSE 160A 660V GL/GG SIZE 00
Features: Indicating
Packaging: Bulk
Package / Case: Rectangular, Blade
Size / Dimension: 2.126" L x 0.827" W x 1.614" H (54.00mm x 21.00mm x 41.00mm)
Fuse Type: Square
Current Rating (Amps): 160A
Mounting Type: Bolt Mount
Response Time: Fast Blow
Applications: Electrical, Industrial
Approval Agency: CE
Class: gG/gL
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 50kA
Voltage Rating - AC: 660 VAC
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 160NHG00B-660 Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: NH FUSE 160A 660V GL/GG SIZE 00, Features: Indicating, Packaging: Bulk, Package / Case: Rectangular, Blade, Size / Dimension: 2.126" L x 0.827" W x 1.614" H (54.00mm x 21.00mm x 41.00mm), Fuse Type: Square, Current Rating (Amps): 160A, Mounting Type: Bolt Mount, Response Time: Fast Blow, Applications: Electrical, Industrial, Approval Agency: CE, Class: gG/gL, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 50kA, Voltage Rating - AC: 660 VAC.
Weitere Produktangebote 160NHG00B-660
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
160NHG00B-660 Hersteller : Bussmann / Eaton ETON_S_A0008771487_1-2512192.pdf Specialty Fuses NH FUSE 160A 660V GL/GG SIZE 00 DUAL IN