167124J100B-F
167124J100B-F Cornell Dubilier Knowles
167-184.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.12UF 5% 100VDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC: 63V
Voltage Rating - DC: 100V
Height - Seated (Max): 0.354" (9.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.12 µF
Size / Dimension: 0.413" L x 0.157" W (10.50mm x 4.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 167124J100B-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.12UF 5% 100VDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 63V, Voltage Rating - DC: 100V, Height - Seated (Max): 0.354" (9.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.12 µF, Size / Dimension: 0.413" L x 0.157" W (10.50mm x 4.00mm).
Weitere Produktangebote 167124J100B-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
167124J100B-F 167124J100B-F Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 167-184.pdf Film Capacitors 0.12uF 100V 5%