167333J250B-F
167333J250B-F Knowles / Illinois Capacitor
167_184.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Film Capacitors 0.033uF 250V 5%
auf Bestellung 614 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 167333J250B-F Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP FILM 0.033UF 5% 250VDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 160V, Voltage Rating - DC: 250V, Height - Seated (Max): 0.354" (9.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.033 µF, Size / Dimension: 0.413" L x 0.157" W (10.50mm x 4.00mm).
Weitere Produktangebote 167333J250B-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
167333J250B-F 167333J250B-F Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 167-184.pdf Description: CAP FILM 0.033UF 5% 250VDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC: 160V
Voltage Rating - DC: 250V
Height - Seated (Max): 0.354" (9.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.033 µF
Size / Dimension: 0.413" L x 0.157" W (10.50mm x 4.00mm)