167472K400A-F
167472K400A-F Cornell Dubilier Knowles
167-184.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 4700PF 10% 400VDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC: 200V
Voltage Rating - DC: 400V
Height - Seated (Max): 0.276" (7.00mm)
Capacitance: 4700 pF
Size / Dimension: 0.413" L x 0.138" W (10.50mm x 3.50mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 167472K400A-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 4700PF 10% 400VDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 200V, Voltage Rating - DC: 400V, Height - Seated (Max): 0.276" (7.00mm), Capacitance: 4700 pF, Size / Dimension: 0.413" L x 0.138" W (10.50mm x 3.50mm).
Weitere Produktangebote 167472K400A-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
167472K400A-F 167472K400A-F Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 167-184.pdf Film Capacitors 4700 pF 6.3V 20%tol 0.2