168104K50A-F
168104K50A-F Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
168_185-3081693.pdf
Hersteller: Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
Film Capacitors 0.1uF 50V 10%
auf Bestellung 919 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details 168104K50A-F Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
Description: CAP FILM 0.1UF 10% 50VDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 30V, Voltage Rating - DC: 50V, Height - Seated (Max): 0.256" (6.50mm), Capacitance: 0.1 µF, Size / Dimension: 0.283" L x 0.098" W (7.20mm x 2.50mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
168104K50A-F 168104K50A-F Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 168-185.pdf Film Capacitors 0.1uF 50V 10%
auf Bestellung 909 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
168104K50A-F 168104K50A-F Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 168-185.pdf Film Capacitors 0.1uF 50V 10%
auf Bestellung 919 Stücke:
168104K50A-F 168104K50A-F Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 168-185.pdf Description: CAP FILM 0.1UF 10% 50VDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC: 30V
Voltage Rating - DC: 50V
Height - Seated (Max): 0.256" (6.50mm)
Capacitance: 0.1 µF
Size / Dimension: 0.283" L x 0.098" W (7.20mm x 2.50mm)