168333J100C-F
168333J100C-F Knowles / Illinois Capacitor
168_185.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Film Capacitors 100V 0.033uF 5%
auf Bestellung 2179 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 168333J100C-F Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP FILM 0.033UF 5% 100VDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 63V, Voltage Rating - DC: 100V, Height - Seated (Max): 0.256" (6.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.033 µF, Size / Dimension: 0.283" L x 0.098" W (7.20mm x 2.50mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
168333J100C-F 168333J100C-F Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 168-185.pdf Description: CAP FILM 0.033UF 5% 100VDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC: 63V
Voltage Rating - DC: 100V
Height - Seated (Max): 0.256" (6.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.033 µF
Size / Dimension: 0.283" L x 0.098" W (7.20mm x 2.50mm)