Produkte > UNITED CHEMI-CON > 16PS330MBJ12
16PS330MBJ12
16PS330MBJ12 United Chemi-Con
PS_Series_REV_03.2004.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM POLY 330UF 20% 16V T/H
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 14mOhm
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 330 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ High Frequency: 5.05 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 16PS330MBJ12 United Chemi-Con
Description: CAP ALUM POLY 330UF 20% 16V T/H, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 14mOhm, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 330 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ High Frequency: 5.05 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote 16PS330MBJ12
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
16PS330MBJ12 16PS330MBJ12 Hersteller : United Chemi-Con -515394.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 330uF 16 Volt