Produkte > REMINGTON INDUSTRIES > 16PTFESTRWHI100
16PTFESTRWHI100
16PTFESTRWHI100 Remington Industries
PTFE%20Hook%20Up%20Wire%20Data%20Sheet.pdf
Hersteller: Remington Industries
Description: HOOK-UP STRND 16AWG WHITE 100'
Packaging: Bulk
Features: Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant
Voltage: 600V
Length: 100.0' (30.5m)
Wire Gauge: 16 AWG
Jacket (Insulation) Material: Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Conductor Strand: 19/29
Operating Temperature: 200°C
Cable Type: Hook-Up
Jacket (Insulation) Diameter: 0.080" (2.03mm)
Conductor Material: Copper, Silver Coated
Jacket Color: White
auf Bestellung 48 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 16PTFESTRWHI100 Remington Industries
Description: HOOK-UP STRND 16AWG WHITE 100', Packaging: Bulk, Features: Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant, Voltage: 600V, Length: 100.0' (30.5m), Wire Gauge: 16 AWG, Jacket (Insulation) Material: Polytetrafluoroethylene (PTFE), Conductor Strand: 19/29, Operating Temperature: 200°C, Cable Type: Hook-Up, Jacket (Insulation) Diameter: 0.080" (2.03mm), Conductor Material: Copper, Silver Coated, Jacket Color: White.