Produkte > REMINGTON INDUSTRIES > 16STRBLAGXL250
16STRBLAGXL250
16STRBLAGXL250 Remington Industries
GXL_Hook_Up_Wire_DataSheet.pdf
Hersteller: Remington Industries
Description: HOOK-UP STRND 16AWG BLACK 250'
Features: Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant
Packaging: Spool
Voltage: 60V
Length: 250.0' (76.2m)
Wire Gauge: 16 AWG
Jacket (Insulation) Material: Polyethylene (XLPE)
Conductor Strand: 19/29
Operating Temperature: 125°C
Cable Type: Hook-Up, Automotive
Jacket (Insulation) Diameter: 0.102" (2.59mm)
Jacket (Insulation) Thickness: 0.019" (0.48mm)
Conductor Material: Copper, Bare
Jacket Color: Black
Part Status: Active
auf Bestellung 43 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 16STRBLAGXL250 Remington Industries
Description: HOOK-UP STRND 16AWG BLACK 250', Features: Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant, Packaging: Spool, Voltage: 60V, Length: 250.0' (76.2m), Wire Gauge: 16 AWG, Jacket (Insulation) Material: Polyethylene (XLPE), Conductor Strand: 19/29, Operating Temperature: 125°C, Cable Type: Hook-Up, Automotive, Jacket (Insulation) Diameter: 0.102" (2.59mm), Jacket (Insulation) Thickness: 0.019" (0.48mm), Conductor Material: Copper, Bare, Jacket Color: Black, Part Status: Active.