Produkte > REMINGTON INDUSTRIES > 16STRBLUUL1426250
16STRBLUUL1426250
16STRBLUUL1426250 Remington Industries
GPTMUL1426HookUpWireDataSheet.pdf
Hersteller: Remington Industries
Description: HOOK-UP STRND 16AWG 60V BLU 250'
Features: Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant
Packaging: Spool
Voltage: 60V
Length: 250.0' (76.2m)
Wire Gauge: 16 AWG
Jacket (Insulation) Material: Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Conductor Strand: 19/29
Cable Type: Hook-Up
Jacket (Insulation) Diameter: 0.103" (2.62mm)
Conductor Material: Copper, Tinned
Jacket Color: Blue
Part Status: Active
auf Bestellung 100 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 16STRBLUUL1426250 Remington Industries
Description: HOOK-UP STRND 16AWG 60V BLU 250', Features: Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant, Packaging: Spool, Voltage: 60V, Length: 250.0' (76.2m), Wire Gauge: 16 AWG, Jacket (Insulation) Material: Poly-Vinyl Chloride (PVC), Conductor Strand: 19/29, Cable Type: Hook-Up, Jacket (Insulation) Diameter: 0.103" (2.62mm), Conductor Material: Copper, Tinned, Jacket Color: Blue, Part Status: Active.