Produkte > REMINGTON INDUSTRIES > 16UL1015STRBRO1000
16UL1015STRBRO1000
16UL1015STRBRO1000 Remington Industries
UL1015HookUpWireDataSheet.pdf
Hersteller: Remington Industries
Description: HOOK-UP STRND 16AWG BROWN 1000'
Features: Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant
Packaging: Bulk
Voltage: 600V
Length: 1000.0' (304.8m)
Wire Gauge: 16 AWG
Jacket (Insulation) Material: Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Conductor Strand: 26/30
Operating Temperature: 105°C
Cable Type: Hook-Up
Jacket (Insulation) Diameter: 0.124" (3.15mm)
Ratings: UL Style 1015
Jacket (Insulation) Thickness: 0.030" (0.76mm)
Conductor Material: Copper, Tinned
Jacket Color: Brown
Part Status: Active
auf Bestellung 49 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 16UL1015STRBRO1000 Remington Industries
Description: HOOK-UP STRND 16AWG BROWN 1000', Features: Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant, Packaging: Bulk, Voltage: 600V, Length: 1000.0' (304.8m), Wire Gauge: 16 AWG, Jacket (Insulation) Material: Poly-Vinyl Chloride (PVC), Conductor Strand: 26/30, Operating Temperature: 105°C, Cable Type: Hook-Up, Jacket (Insulation) Diameter: 0.124" (3.15mm), Ratings: UL Style 1015, Jacket (Insulation) Thickness: 0.030" (0.76mm), Conductor Material: Copper, Tinned, Jacket Color: Brown, Part Status: Active.