Produkte > REMINGTON INDUSTRIES > 16UL1015STRRED25
16UL1015STRRED25
16UL1015STRRED25 Remington Industries
UL1015HookUpWireDataSheet.pdf
Hersteller: Remington Industries
Description: HOOK-UP STRND 16AWG 600V RED 25'
Features: Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant
Packaging: Spool
Voltage: 600V
Length: 25.00' (7.62m)
Wire Gauge: 16 AWG
Jacket (Insulation) Material: Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Conductor Strand: 26/30
Operating Temperature: 105°C
Cable Type: Hook-Up
Jacket (Insulation) Diameter: 0.124" (3.15mm)
Ratings: UL Style 1015
Jacket (Insulation) Thickness: 0.030" (0.76mm)
Conductor Material: Copper, Tinned
Jacket Color: Red
Part Status: Active
auf Bestellung 96 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 16UL1015STRRED25 Remington Industries
Description: HOOK-UP STRND 16AWG 600V RED 25', Features: Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant, Packaging: Spool, Voltage: 600V, Length: 25.00' (7.62m), Wire Gauge: 16 AWG, Jacket (Insulation) Material: Poly-Vinyl Chloride (PVC), Conductor Strand: 26/30, Operating Temperature: 105°C, Cable Type: Hook-Up, Jacket (Insulation) Diameter: 0.124" (3.15mm), Ratings: UL Style 1015, Jacket (Insulation) Thickness: 0.030" (0.76mm), Conductor Material: Copper, Tinned, Jacket Color: Red, Part Status: Active.