170105J400VF Cornell Dubilier Knowles
170.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 1UF 5% 400VDC AXIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Features: Low ESR
Package / Case: Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 220V
Voltage Rating - DC: 400V
Part Status: Obsolete
Capacitance: 1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 27 mOhms
Size / Dimension: 0.669" Dia x 1.299" L (17.00mm x 33.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 170105J400VF Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 1UF 5% 400VDC AXIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Features: Low ESR, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 220V, Voltage Rating - DC: 400V, Part Status: Obsolete, Capacitance: 1 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 27 mOhms, Size / Dimension: 0.669" Dia x 1.299" L (17.00mm x 33.00mm).
Weitere Produktangebote 170105J400VF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
170105J400VF 170105J400VF Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 170-1160628.pdf Film Capacitors 1uF 400V 5%