170155J160ME Cornell Dubilier Knowles
170.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 1.5UF 5% 160VDC AXIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Voltage Rating - AC: 90V
Voltage Rating - DC: 160V
Capacitance: 1.5 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 20 mOhms
Size / Dimension: 0.472" Dia x 1.102" L (12.00mm x 28.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details 170155J160ME Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 1.5UF 5% 160VDC AXIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Features: Low ESR, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 90V, Voltage Rating - DC: 160V, Capacitance: 1.5 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 20 mOhms, Size / Dimension: 0.472" Dia x 1.102" L (12.00mm x 28.00mm).