170335J160TF Cornell Dubilier Knowles
170.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 3.3UF 5% 160VDC AXIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Features: Low ESR
Package / Case: Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 90V
Voltage Rating - DC: 160V
Capacitance: 3.3 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 16 mOhms
Size / Dimension: 0.610" Dia x 1.299" L (15.50mm x 33.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 170335J160TF Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 3.3UF 5% 160VDC AXIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Features: Low ESR, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 90V, Voltage Rating - DC: 160V, Capacitance: 3.3 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 16 mOhms, Size / Dimension: 0.610" Dia x 1.299" L (15.50mm x 33.00mm).