170335J250ZF Cornell Dubilier Knowles
170.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 3.3UF 5% 250VDC AXIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Voltage Rating - AC: 200V
Voltage Rating - DC: 250V
Capacitance: 3.3 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 18 mOhms
Size / Dimension: 0.827" Dia x 1.299" L (21.00mm x 33.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details 170335J250ZF Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 3.3UF 5% 250VDC AXIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Features: Low ESR, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 200V, Voltage Rating - DC: 250V, Capacitance: 3.3 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 18 mOhms, Size / Dimension: 0.827" Dia x 1.299" L (21.00mm x 33.00mm).