170682K630CB Cornell Dubilier Knowles
170.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 6800PF 10% 630VDC AXIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Voltage Rating - AC: 250V
Voltage Rating - DC: 630V
Capacitance: 6800 pF
Size / Dimension: 0.256" Dia x 0.650" L (6.50mm x 16.50mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details 170682K630CB Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 6800PF 10% 630VDC AXIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Features: Low ESR, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 250V, Voltage Rating - DC: 630V, Capacitance: 6800 pF, Size / Dimension: 0.256" Dia x 0.650" L (6.50mm x 16.50mm).