170683J400EC Cornell Dubilier Knowles
170.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.068UF 5% 400VDC AXIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Voltage Rating - AC: 220V
Voltage Rating - DC: 400V
Capacitance: 0.068 µF
Size / Dimension: 0.315" Dia x 0.807" L (8.00mm x 20.50mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details 170683J400EC Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.068UF 5% 400VDC AXIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Features: Low ESR, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 220V, Voltage Rating - DC: 400V, Capacitance: 0.068 µF, Size / Dimension: 0.315" Dia x 0.807" L (8.00mm x 20.50mm).