170683K250EB Cornell Dubilier Knowles
170.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.068UF 250VDC AXIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Voltage Rating - AC: 200V
Voltage Rating - DC: 250V
Capacitance: 0.068 µF
Size / Dimension: 0.315" Dia x 0.650" L (8.00mm x 16.50mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details 170683K250EB Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.068UF 250VDC AXIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Features: Low ESR, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 200V, Voltage Rating - DC: 250V, Capacitance: 0.068 µF, Size / Dimension: 0.315" Dia x 0.650" L (8.00mm x 16.50mm).