170684J630ZF Cornell Dubilier Knowles
170.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.68UF 5% 630VDC AXIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Voltage Rating - AC: 250V
Voltage Rating - DC: 630V
Part Status: Obsolete
Capacitance: 0.68 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 25 mOhms
Size / Dimension: 0.827" Dia x 1.299" L (21.00mm x 33.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details 170684J630ZF Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.68UF 5% 630VDC AXIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Features: Low ESR, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 250V, Voltage Rating - DC: 630V, Part Status: Obsolete, Capacitance: 0.68 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 25 mOhms, Size / Dimension: 0.827" Dia x 1.299" L (21.00mm x 33.00mm).