171105K160N-F
171105K160N-F Cornell Dubilier Knowles
171.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 1UF 10% 160VDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: High Pulse, DV/DT
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 90V
Voltage Rating - DC: 160V
Height - Seated (Max): 0.669" (17.00mm)
Capacitance: 1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 26 mOhms
Size / Dimension: 1.043" L x 0.335" W (26.50mm x 8.50mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details 171105K160N-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 1UF 10% 160VDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: High Pulse, DV/DT, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 90V, Voltage Rating - DC: 160V, Height - Seated (Max): 0.669" (17.00mm), Capacitance: 1 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 26 mOhms, Size / Dimension: 1.043" L x 0.335" W (26.50mm x 8.50mm).
Weitere Produktangebote 171105K160N-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
171105K160N-F 171105K160N-F Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 171-29097.pdf Film Capacitors 1uF 160V 10%
Produkt ist nicht verfügbar
171105K160N-F 171105K160N-F Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 171.pdf Film Capacitors 1uF 160V 10%