171473K630H-F
171473K630H-F Cornell Dubilier Knowles
171.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.047UF 10% 630VDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: High Pulse, DV/DT
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 250V
Voltage Rating - DC: 630V
Height - Seated (Max): 0.532" (13.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.047 µF
Size / Dimension: 0.709" L x 0.295" W (18.00mm x 7.50mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details 171473K630H-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.047UF 10% 630VDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: High Pulse, DV/DT, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 250V, Voltage Rating - DC: 630V, Height - Seated (Max): 0.532" (13.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.047 µF, Size / Dimension: 0.709" L x 0.295" W (18.00mm x 7.50mm).
Weitere Produktangebote 171473K630H-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
171473K630H-F 171473K630H-F Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 171.pdf Film Capacitors 0.047uF 630V 10%