171474J400P-F
171474J400P-F Cornell Dubilier Knowles
171.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.47UF 5% 400VDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: High Pulse, DV/DT
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 220V
Voltage Rating - DC: 400V
Height - Seated (Max): 0.787" (20.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.47 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 32 mOhms
Size / Dimension: 1.260" L x 0.433" W (32.00mm x 11.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details 171474J400P-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.47UF 5% 400VDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: High Pulse, DV/DT, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 220V, Voltage Rating - DC: 400V, Height - Seated (Max): 0.787" (20.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.47 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 32 mOhms, Size / Dimension: 1.260" L x 0.433" W (32.00mm x 11.00mm).
Weitere Produktangebote 171474J400P-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
171474J400P-F 171474J400P-F Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 171.pdf Film Capacitors 0.47uF 400V 5%