171474K160H-F
171474K160H-F Cornell Dubilier Knowles
171.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.47UF 10% 160VDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: High Pulse, DV/DT
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 90V
Voltage Rating - DC: 160V
Height - Seated (Max): 0.532" (13.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.47 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 37 mOhms
Size / Dimension: 0.709" L x 0.295" W (18.00mm x 7.50mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details 171474K160H-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.47UF 10% 160VDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: High Pulse, DV/DT, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 90V, Voltage Rating - DC: 160V, Height - Seated (Max): 0.532" (13.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.47 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 37 mOhms, Size / Dimension: 0.709" L x 0.295" W (18.00mm x 7.50mm).
Weitere Produktangebote 171474K160H-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
171474K160H-F 171474K160H-F Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 171.pdf Film Capacitors 0.47uF 160V 10%