171474K250M-F
171474K250M-F Cornell Dubilier Knowles
171.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.47UF 10% 250VDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: High Pulse, DV/DT
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 90V
Voltage Rating - DC: 250V
Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.47 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 35 mOhms
Size / Dimension: 1.043" L x 0.276" W (26.50mm x 7.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details 171474K250M-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.47UF 10% 250VDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: High Pulse, DV/DT, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 90V, Voltage Rating - DC: 250V, Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.47 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 35 mOhms, Size / Dimension: 1.043" L x 0.276" W (26.50mm x 7.00mm).
Weitere Produktangebote 171474K250M-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
171474K250M-F 171474K250M-F Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 171.pdf Film Capacitors 0.47uF 250V 10%